Kontakt bezpośredni

Tynki gipsowe

Wciąż najbardziej powszechnym sposobem  wykończenia ścian i sufitów pozostaje położenie tynków. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się tynki gipsowe, zwłaszcza tynki maszynowe. Popularność zawdzięczają szybkiej technologii wykonania oraz przyjaznym dla człowieka właściwościom gipsu, który przejmuje z otoczenia nadmiar wilgoci i oddaje go, kiedy powietrze staje się zbyt suche. Posiada on także niewielki opór dyfuzyjny oraz idealne właściwości do utrzymania zrównoważonego klimatu w pomieszczeniach, co daje wrażenie ciepła i przytulności. Knauf oferuje klientom szeroką gamę tynków gipsowych, spełniających różnorodne wymagania inwestorów.

 

Tynk gipsowy Knauf MP 75 L

Standardowy tynk gipsowy lekki, łatwy w obróbce. Nakładany maszynowo na różnego rodzaje podłoża: beton komórkowy, pustaki ceramiczne i wapienno-piaskowe, podłoża betonowe, styropian. Ten ostatni wymaga zbrojenia siatką Gitex. Tynk dostarczany w workach 30kg oraz w silosach, które sprawdzają się szczególnie przy realizacji dużych inwestycji.

Minimalna grubość tynku:     8 mm
Średnie zużycie:                  8 kg/m2/10 mmTynk gipsowy Knauf MP 75 SL

Super lekki maszynowy tynk gipsowy. Lżejszy i bardziej wydajny niż MP 75L, dzięki czemu generuje oszczędności materiałowe, zwłaszcza w przypadku tynkowania bardzo dużych powierzchni. Może być stosowany na tych samych podłożach co MP75L. Dostępny na rynku w workach 30 kg oraz w silosach.

Minimalna grubość tynku:     8 mm
Średnie zużycie:                  7 kg/m2/10 mm

 

 

 

Tynk gipsowy Knauf MP 75 Diamant

Tynk gipsowy o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, zalecany zwłaszcza do tynkowania ścian w pomieszczeniach narażonych na intensywną eksploatację. Sprawdza się bardzo dobrze w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Można stosować go na te same podłoża co MP 75 L oraz MP 75 SL. Dostępny w workach 30 kg oraz silosach.

Minimalna grubość:         8 mm
Średnie zużycie:             12 kg/m2/10 mm

 

 

Tynk gipsowy Knauf Blauband

Cienkowarstwowy tynk gipsowy przeznaczony do tynkowania równych powierzchni wykonanych z elementów prefabrykowanych, betonowych lub wapienno-piaskowych. Można go nakładać na minimalną grubość 2 mm, co przekłada się na jego bardzo wysoką wydajność. Tynk dostępny w workach 30 kg.

Minimalna grubość:         2 mm
Średnie zużycie:             0,9 kg/ m2/1 mm

 

 

 

Tynk gipsowo-wapienny MP 75 GF/Lekki

Tynk przeznaczony do tynkowania ścian, na których położono ogrzewanie ścienne. Dobrze przewodzi ciepło i nie odkształca się pod jego wpływem. Nakładany maszynowo. Dostępny w workach 30kg. Istnieje możliwość dostawy na zamówienie w silosach.

Minimalna grubość:         8 mm
Średnie zużycie:             9 kg/m2/10 mm

 

 

 

Tynk gipsowy Knauf Goldband

Tynk gipsowy, nakładany ręcznie na różnego rodzaje podłoża: beton komórkowy, pustaki ceramiczne i wapienno-piaskowe, podłoża betonowe. Sprawdza się szczególnie dobrze podczas wykonywania prac remontowych oraz w przypadku tynkowania niedużych powierzchni.

Minimalna grubość:         8 mm
Średnie zużycie:             7,2 kg/m2/8 mm

 

 

 

Środki gruntujące

Ponieważ wszystkie tynki gipsowe są tynkami jednowarstwowymi, wymagają gruntowania podłoża. Na podłoża chłonne o chropowatej powierzchni, takie jak cegły czy  pustaki stosujemy środek gruntujący Grundiermittel, wyrównujący chłonność podłoża.
Na podłożą niechłonne o zwartej i gładkiej powierzchni, takie jak stropy żelbetowe i elementy  betonowe, stosujemy Betokontakt, który zwiększa przyczepność tynku gipsowego do podłoża.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mp75l250

mp75sl

mp75diamant250

blauband250

mp75GF250

goldband250

Wall