001.jpg
 


Image

Stworzenie prawidłowego klimatu akustycznego w pomieszczeniu nie jest sprawą łatwą, o czym przekonało się już wielu architektów i inwestorów. Problem połączenia wymagań dotyczących akustyki wnętrza z jego formą architektoniczną udaje się rozwikłać dzięki pojawieniu się na rynku nowych technologii i materiałów budowlanych.Przykładem produktów, które sprawdzają się w takich sytuacjach, są rozwiązania na bazie perforowanych płyt gipsowo-kartonowych Knauf, które można z powodzeniem zastosować w systemach ściennych i sufitowych. Sufit z płyt perforowanych umożliwia harmonijne połączenie dwóch ważnych, ale często sprzecznych wymagań, pojawiających się w trakcie realizacji wnętrza – chodzi o pogodzenie jego wyglądu z pożądanym klimatem akustycznym. Różnorodność systemów umożliwia wykonanie sufitu z ciągłą perforacją na całej powierzchni, bez podziałów i fug, o jednolitej fakturze lub sufitu z podkreślonym podziałem, widocznymi fugami lub fryzami. Sufity wykonywane są z płyt wielkoformatowych, montowanych do standardowych konstrukcji przewidzianych dla płyt gipsowo-kartonowych.
Nową propozycją firmy Knauf są sufity zbudowane z modułowych elementów gipsowo-kartonowych, wykorzystujących konstrukcje przewidziane dotychczas dla sufitów z zastosowaniem sprasowanej wełny mineralnej. Nowy typ sufitów nosi nazwę „Knauf Danoline”. To produkt, który charakteryzuje się zarówno wysoką estetyką, jak również spełnia wymagane parametry techniczne.
Sufit o wielu zaletachZastosowanie takiego sufitu daje możliwość korzystania z typowych zalet gipsu, takich jak niepalność, regulowanie wilgotności pomieszczenia czy korygowanie parametrów akustycznych oraz stwarza okazję do wykorzystania zalet sufitów z wełny mineralnej – takich jak szybkość montażu, różnorodność wzorów czy możliwość stosowania rozmaitych konstrukcji podwieszania, zarówno z konstrukcją widoczną jak i częściowo lub całkowicie ukrytą. Zawsze istnieje też możliwość demontażu części lub całości takiej konstrukcji w sytuacjach awaryjnych lub wtedy, kiedy konieczny jest okresowy dostęp do przestrzenie nad sufitem ze względów konserwacyjnych i instalacyjnych, albo też następuje zmiana wystroju pomieszczenia.
Sufity Danoline oferują wiele wariantów powierzchni płyt, od świecących po matowe, od malowanych po laminowane, pełne i perforowane. Dlatego sufity „Danoline” mogą mieć bardzo różny wygląd, co daje projektantowi i inwestorowi możliwość tworzenia nieskończonej ilości wariacji projektowych. Wielość typów aplikacji i perforacji wynika z chęci dostosowania parametrów płyt do oczekiwanych w danym pomieszczeniu efektów akustycznych, a w szczególnych przypadkach nawet ochrony ppoż.
W trosce o komfort akustycznyProponowane płyty różnią się od siebie np. kształtem otworów, ich wielkością i rozłożeniem na powierzchni. Laik zwraca uwagę tylko na walory estetyczne perforacji, nie rozumiejąc, że spełnia ona ważną funkcję akustyczną.
W zależności od rodzaju i stopnia perforacji uzyskuje się różny stopień chłonności akustycznej w funkcji częstotliwości dźwięków. W efekcie skutkuje to różnymi współczynnikami pochłaniania dźwięków dla różnych rodzajów płyt. Właśnie od tego współczynnika zależy tzw. Czas pogłosu w pomieszczeniu, czyli efekt echa.
System Knauf Danoline jest odpowiednią propozycją do zastosowania w wielu rodzajach obiektów, nowych, remontowanych czy tylko modernizowanych. Sufity takie można zastosować zarówno w małych pomieszczeniach biurowych czy mieszkalnych, jak i w dużych salach, aulach, halach dworcowych, szpitalach, bibliotekach, szkołach, w pomieszczeniach produkcyjnych, handlowych lub służących do wypoczynku, szczególnie tam, gdzie przebywają lub przemieszczają się większe grupy ludzi i tam, gdzie występuje podwyższony poziom hałasu.
Danoline
Blauband
Danoline
Blauband
Danoline
Blauband
Danoline
Blauband
Danoline
 
 
©  2010 Knauf Sp. z o.o.